Home  >> Francis J Robinson Memorial  >> Entrants

Francis J Robinson Memorial
Entrants by division
Adult Mixer Doubles     Draw
Name Start time Gender City
 1.  Baribeau,Keely
     Faust,Sheri
Aug 2 2018 5:00PM F
F
Port Huron,MI
Port Huron,MI
 2.  Dooley,Daniel J
     Vanhowe,Timothy R
Aug 2 2018 5:00PM M
M
Port Huron,MI
Port Huron,MI
 3.  Dooley,Kimberly S
     Touma,Sarah L
Aug 2 2018 5:00PM F
F
Port Huron,MI
Fort Gratiot,MI
 4.  Fajardo,David R
     Herbert,Chris M
Aug 2 2018 5:00PM M
M
East China,MI
Fort Gratiot,MI
 5.  Fajardo,Mary H
     McCabe,Marie P
Aug 2 2018 5:00PM F
F
Saint Clair,MI
East China,MI
 6.  Faust,Aaron R
     Barnett,Christopher
Owes
Aug 2 2018 5:00PM M
M
Port Huron,MI
Port Huron,MI
 7.  Hale,Sue K
     Hale,Emily I
Aug 2 2018 5:00PM F
F
Sandusky,MI
Sandusky,MI
 8.  Makim,Sonal
     Boutt,Julie A
Aug 2 2018 5:00PM F
F
Fort Gratiot,MI
Burtchville,MI
 9.  Rossow,Marnie
     Nicklas,Bridget H
Aug 2 2018 5:00PM F
F
Fort Gratiot,MI
Metamora,MI
Adult Mixer Mixed Doubles     Draw
Name Start time Gender City
 1.  Barnett,Lisa
     Barnett,Christopher
Owes
Aug 3 2018 6:00PM F
M
Port Huron,MI
Port Huron,MI
 2.  Boutt,Julie A
     Boutt,Anthony
Aug 3 2018 6:00PM F
M
Burtchville,MI
Burtchville,MI
 3.  Dooley,Kimberly S
     Dooley,Daniel J
Aug 3 2018 6:00PM F
M
Port Huron,MI
Port Huron,MI
 4.  Fajardo,Mary H Aug 3 2018 6:00PM F Saint Clair,MI
 5.  Faust,Sheri
     Faust,Aaron R
Aug 3 2018 6:00PM F
M
Port Huron,MI
Port Huron,MI
 6.  Makim,Raj
     Makim,Sonal
Owes
Aug 3 2018 6:00PM M
F
Fort Gratiot,MI
Fort Gratiot,MI
 7.  Muir,Shannon R R
     Vanhowe,Timothy R
Owes
Aug 3 2018 6:00PM F
M
Fort Gratiot,MI
Port Huron,MI
 8.  Touma,Sarah L
     Murray,Donald D
Aug 3 2018 6:00PM F
M
Fort Gratiot,MI
Fort Gratiot,MI
Adult Mixer Singles     Draw
Name Start time Gender City
 1.  Barnes,Megan Aug 1 2018 4:00PM F Rochester,MI
 2.  Faust,Sheri Aug 1 2018 4:00PM F Port Huron,MI
 3.  Herbert,Chris M Aug 1 2018 4:00PM M Fort Gratiot,MI
 4.  Landes,Andrea   F Phoenix,,AZ
 5.  Nicklas,Bridget H Aug 1 2018 4:00PM F Metamora,MI
 6.  Smith,Donna M Aug 1 2018 4:00PM F Port Huron,MI
 7.  Touma,Sarah L Aug 1 2018 4:00PM F Fort Gratiot,MI
 8.  Walker,Karen Aug 1 2018 4:00PM F Fort Gratiot,MI
Boys' 12 Doubles     Draw
Name Start time Gender City
 1.  Lee,Preston A
     Shah,Shlok A
Aug 2 2018 9:30AM M
M
Fort Gratiot,MI
Sarnia,MI
 2.  Nicklas,Coy
     Nicklas,Jack
Aug 2 2018 9:30AM M
M
Fort Gratiot,MI
Fort Gratiot,MI
 3.  Patel,Tej
     Damani,Chinmay R
Aug 2 2018 10:30AM M
M
Sarnia,ON
Sarnia,ON
Wait Listed Players (listed alphabetically)
 1.  Nicklas,Jack   M Fort Gratiot,MI
Boys' 12 Doubles- Playoff     Draw
Name Start time Gender City
 1.  Lee,Preston A
     Shah,Shlok A
Aug 4 2018 3:00PM M
M
Fort Gratiot,MI
Sarnia,MI
 2.  Nicklas,Coy
     Nicklas,Jack
Aug 4 2018 3:00PM M
M
Fort Gratiot,MI
Fort Gratiot,MI
 3.  Patel,Tej
     Damani,Chinmay R
Aug 5 2018 2:30PM M
M
Sarnia,ON
Sarnia,ON
Boys' 12 Singles     Draw
Name Start time Gender City
 1.  Conley,Quinn Aug 1 2018 9:30AM M Warrensburg,MO
 2.  Distelrath,Dylan T (1) Aug 1 2018 9:30AM M Saint Clair,MI
 3.  Dunkel,Charles F (2) Aug 1 2018 9:30AM M Lakeport,MI
 4.  Lal,Shayan Aug 1 2018 9:30AM M Fort Gratiot,MI
 5.  Lee,Preston A (3) Aug 1 2018 9:30AM M Fort Gratiot,MI
 6.  Nicklas,Coy Aug 1 2018 9:30AM M Fort Gratiot,MI
 7.  Nicklas,Jack Aug 1 2018 9:30AM M Fort Gratiot,MI
 8.  Patel,Tej (4) Aug 1 2018 9:30AM M Sarnia,ON
Boys' 15 Doubles     Draw
Name Start time Gender City
 1.  Bhargava,Divyesh
     Bentley,Javed N (2)
Aug 4 2018 3:00PM M
M
Sarnia,ON
Richmond Hill,ON
 2.  Brown,Elijah
     Distelrath,Dylan T (3)
Aug 4 2018 3:00PM M
M
Petrolia,ON
Saint Clair,MI
 3.  Davies,Ryan
     Damani,Aditya (1)
Aug 4 2018 3:00PM M
M
Sarnia,ON
Sarnia,ON
 4.  Dunkel,Charles F
     Nicklas,Will
Aug 2 2018 9:30AM M
M
Lakeport,MI
Fort Gratiot,MI
 5.  Lal,Sinan
     Steinhauer,Joel
Owes
Aug 2 2018 9:30AM M
M
Fort Gratiot,MI
Fort Gratiot,MI
Boys' 15 Singles     Draw
Name Start time Gender City
 1.  Balan,Mihnea Gabriel (2) Aug 1 2018 8:00AM M Sarnia,On
 2.  Bentley,Javed N (3) Aug 1 2018 8:00AM M Richmond Hill,ON
 3.  Bhargava,Divyesh (3) Aug 1 2018 8:00AM M Sarnia,ON
 4.  Boutt,Nathan M Aug 1 2018 8:00AM M Burtchville,MI
 5.  Britz,Jack Q Aug 1 2018 8:00AM M Port Huron,MI
 6.  Brown,Elijah (3) Aug 1 2018 8:00AM M Petrolia,ON
 7.  Castillo,Nathan C Aug 1 2018 8:00AM M Imlay City,MI
 8.  Clarin,Josh C Aug 1 2018 8:00AM M Armada,MI
 9.  Culhane,Tommy Aug 1 2018 8:00AM M Greenwood,MI
 10.  Damani,Aditya (1) Aug 1 2018 11:30AM M Sarnia,ON
 11.  Davies,Ryan (2) Aug 1 2018 8:00AM M Sarnia,ON
 12.  Fajardo,Joey D Aug 1 2018 8:00AM M St. Clair,MI
 13.  Lal,Sinan Aug 1 2018 8:00AM M Fort Gratiot,MI
 14.  Latosinsky,Chris M (3) Aug 1 2018 8:00AM M Port Huron,ON
 15.  Nicklas,Will Aug 1 2018 8:00AM M Fort Gratiot,MI
Boys' 18 Doubles     Draw
Name Start time Gender City
 1.  Esztegar,Bence I
     Balan,Mihnea Gabriel
Owes
Aug 2 2018 12:30PM M
M
Sarnia,ON
Sarnia,On
 2.  Knott,Ethan M
     Schwarz,Quinn A
Aug 2 2018 12:30PM M
M
Saint Clair,MI
East China,MI
 3.  Medrano,Ryan P
     Gutc,Nick
Aug 2 2018 12:30PM M
M
Clyde,MI
Yale,MI
 4.  Offner,Matthew E
     Offner,Anthony
Aug 2 2018 12:30PM M
M
Armada,MI
Armada,MI
 5.  Pinnoo,Eli
     Davies,Andrew (1)
Aug 2 2018 12:30PM M
M
Saint Clair,MI
Sarnia,ON
 6.  Pinnoo,Ian
     Distelrath,Derek (2)
Aug 2 2018 12:30PM M
M
Saint Clair,MI
Saint Clair,MI
 7.  Touma,Andrew M
     Manko,Thomas S
Aug 2 2018 12:30PM M
M
Fort Gratiot,MI
Almont,MI
 8.  Walton,Alex J
     Walton,Ben M
Aug 2 2018 12:30PM M
M
Fort Gratiot,MI
Fort Gratiot,MI
Wait Listed Players (listed alphabetically)
 1.  Offner,Anthony   M Armada,MI
Boys' 18 Singles     Draw
Name Start time Gender City
 1.  Benson,Grant M Aug 1 2018 11:30AM M Saint Clair,MI
 2.  Comment,Aubrey S Aug 1 2018 11:30AM M Marine City,MI
 3.  Conley,Cory Aug 1 2018 11:30AM M Warrensburg,MO
 4.  Davies,Andrew (2) Aug 1 2018 11:30AM M Sarnia,ON
 5.  Distelrath,Derek (3) Aug 1 2018 11:30AM M Saint Clair,MI
 6.  Ferrari,George Aug 1 2018 11:30AM M Ray,MI
 7.  Gutc,Nick Aug 1 2018 11:30AM M Yale,MI
 8.  Karadimas,Thomas L Aug 1 2018 11:30AM M Saint Clair,MI
 9.  Manko,Thomas S Aug 1 2018 11:30AM M Almont,MI
 10.  Medrano,Ryan P Aug 1 2018 11:30AM M Clyde,MI
 11.  Offner,Anthony Aug 1 2018 11:30AM M Armada,MI
 12.  Offner,Matthew E Aug 1 2018 11:30AM M Armada,MI
 13.  Pinnoo,Eli (1) Aug 1 2018 2:30PM M Saint Clair,MI
 14.  Pinnoo,Ian (4) Aug 1 2018 11:30AM M Saint Clair,MI
 15.  Touma,Andrew M Aug 1 2018 11:30AM M Fort Gratiot,MI
Coed 10 Doubles/Mixed Orange Ball     Draw
Name Start time Gender City
 1.  Barnett,Payton
     Lyons,Taryn (2)
Aug 2 2018 9:00AM F
F
Port Huron,MI
Fort Gratiot,MI
 2.  Douglas,Cameron
     Vogan,Uma (2)
Aug 2 2018 9:00AM M
F
Port Huron,MI
Port Huron,MI
 3.  Douglas,Macauley
     Lal,Zishan (2)
Aug 2 2018 9:00AM M
M
Port Huron,MI
Fort Gratiot,MI
 4.  Evenson,Isabella M
     Pillon,Austin
Aug 2 2018 9:00AM F
M
Port Huron,MI
Port Huron,MI
 5.  Hoy,Emma
     Hoy,Meghan
Aug 2 2018 8:00AM F
F
Port Huron,MI
Port Huron,MI
 6.  Macpherson,Camryn
     Pillon,Morgan (2)
Aug 2 2018 8:00AM F
F
Marysville,MI
Port Huron,MI
 7.  Medrano,Maria
     Shafer,Ashton P
Aug 2 2018 8:00AM F
M
Clyde,MI
Macomb,MI
 8.  Stek,Matthew
     Liam,Beck B (1)
Aug 2 2018 8:00AM M
M
Petrolia,ON
Fort Gratiot,MI
Wait Listed Players (listed alphabetically)
 1.  Shafer,Ashton P   M Macomb,MI
Coed 10 Singles Green Dot     Draw
Name Start time Gender City
 1.  Cummings,Matthew Aug 1 2018 9:30AM M Lexington,MI
 2.  Damani,Chinmay R (1) Aug 1 2018 10:00AM M Sarnia,ON
 3.  Douglas,Cameron Aug 1 2018 9:30AM M Port Huron,MI
 4.  Ichenberg,Annalyse L (3) Aug 1 2018 9:30AM F Fort Gratiot,MI
 5.  Mills,Haylee L (4) Aug 1 2018 9:30AM F Saint Clair,MI
 6.  Shafer,Ashton P Aug 1 2018 8:00AM M Macomb,MI
 7.  Shah,Shlok A Aug 1 2018 9:30AM M Sarnia,MI
 8.  Vanhowe,Kate E (2) Aug 1 2018 9:30AM F Port Huron,MI
 9.  Witter,Avery R Aug 1 2018 8:00AM F Fort Gratiot,MI
Coed 10 Singles Orange Ball     Draw
Name Start time Gender City
 1.  Douglas,Macauley Aug 1 2018 9:00AM M Port Huron,MI
 2.  Evenson,Isabella M Aug 1 2018 9:00AM F Port Huron,MI
 3.  Faust,Kayla (2) Aug 1 2018 9:00AM F Port Huron,MI
 4.  Floyd,Crosley Aug 1 2018 9:00AM M Fort Gratiot,MI
 5.  Hoy,Emma Aug 1 2018 9:00AM F Port Huron,MI
 6.  Hoy,Meghan Aug 1 2018 9:00AM F Port Huron,MI
 7.  Lal,Zishan Aug 1 2018 9:00AM M Fort Gratiot,MI
 8.  Liam,Beck B (2) Aug 1 2018 9:00AM M Fort Gratiot,MI
 9.  Macpherson,Camryn Aug 1 2018 9:00AM F Marysville,MI
 10.  Medrano,Maria Aug 1 2018 9:00AM F Clyde,MI
 11.  Pillon,Austin Aug 1 2018 9:00AM M Port Huron,MI
 12.  Pillon,Morgan (2) Aug 1 2018 9:00AM F Port Huron,MI
 13.  Stek,Matthew (1) Aug 1 2018 9:00AM M Petrolia,ON
 14.  Stevens,Noah Aug 1 2018 9:00AM M Saint Clair,MI
 15.  Vargo,Max C Aug 1 2018 9:00AM M China Township,MI
 16.  Vogan,Uma Aug 1 2018 9:00AM F Port Huron,MI
Girls' 12 Doubles     Draw
Name Start time Gender City
 1.  Bauer,Carissa
     Vanhowe,Lily G (2)
Aug 4 2018 2:30PM F
F
Fort Gratiot,MI
Port Huron,MI
 2.  Ichenberg,Annalyse L
     Vanhowe,Kate E
Aug 1 2018 2:30PM F
F
Fort Gratiot,MI
Port Huron,MI
 3.  Mills,Haylee L
     Witter,Avery R
Owes
Aug 1 2018 2:30PM F
F
Saint Clair,MI
Fort Gratiot,MI
 4.  Muir,Phoebe
     Makim,Amara (1)
Aug 4 2018 2:30PM F
F
Fort Gratiot,MI
Fort Gratiot,MI
 5.  Pardy,Elizabeth
     Goldman,Grace
Aug 1 2018 2:30PM F
F
Lexington,MI
Burtchville,MI
 6.  Sura,Esther N
     Rossow,Amolia (3)
Aug 1 2018 2:30PM F
F
Howell,MI
Fort Gratiot,MI
Wait Listed Players (listed alphabetically)
 1.  Witter,Avery R
     Mills,Haylee L
  F
F
Fort Gratiot,MI
Saint Clair,MI
Girls' 12 Singles     Draw
Name Start time Gender City
 1.  Bauer,Carissa (3) Aug 2 2018 8:00AM F Fort Gratiot,MI
 2.  Goldman,Grace Aug 2 2018 8:00AM F Burtchville,MI
 3.  Gordon,Chris (3) Aug 2 2018 8:00AM M Boca Raton,FL
 4.  Harris,Sophie Aug 2 2018 8:00AM F Port Huron,MI
 5.  Kinney,Ashlyn (2) Aug 2 2018 8:00AM F Fort Gratiot,MI
 6.  Makim,Amara (2) Aug 2 2018 12:30PM F Fort Gratiot,MI
 7.  Muir,Phoebe (2) Aug 2 2018 8:00AM F Fort Gratiot,MI
 8.  Nicholson,Brooke K (3) Aug 2 2018 8:00AM F Utica,MI
 9.  Pardy,Elizabeth Aug 2 2018 8:00AM F Lexington,MI
 10.  Philion,Shelby Aug 2 2018 8:00AM F Richmond,MI
 11.  Rossow,Amolia (3) Aug 2 2018 8:00AM F Fort Gratiot,MI
 12.  Schwarz,Hadley (1) Aug 2 2018 12:30PM F East China,MI
 13.  Sura,Esther N (3) Aug 2 2018 8:00AM F Howell,MI
 14.  Vanhowe,Lily G (3) Aug 2 2018 8:00AM F Port Huron,MI
Girls' 15 Doubles     Draw
Name Start time Gender City
 1.  Card,Jenna A
     Farnsworth,Emma
Owes
(2)
Aug 1 2018 1:00PM F
F
St. Clair,MI
Fort Gratiot,MI
 2.  Heithoff,Livvy R
     Kinney,Ashlyn (2)
Aug 1 2018 1:00PM F
F
Fort Gratiot,MI
Fort Gratiot,MI
 3.  Kenaya,Kristen
     Schwarz,Hadley (1)
Aug 4 2018 4:00PM F
F
St Clair,mi
East China,MI
 4.  Touma,Katie A
     McElroy,Avery E (2)
Aug 4 2018 4:00PM F
F
Fort Gratiot,MI
Port Huron,MI
 5.  Votava,Sydney J
     Hopper,Riley E
Aug 1 2018 1:00PM F
F
Fort Gratiot,MI
Fort Gratiot,MI
 6.  Ward,Karly K
     Esztegar,Anna S
Aug 1 2018 1:00PM F
F
Fort Gratiot,MI
Sarnia,ON
Wait Listed Players (listed alphabetically)
 1.  Esztegar,Anna S   F Sarnia,ON
Girls' 15 Singles     Draw
Name Start time Gender City
 1.  Ameel,Olivia M Aug 2 2018 11:00AM F East China,MI
 2.  Card,Jenna A Aug 2 2018 11:00AM F St. Clair,MI
 3.  Dosey,Amanda M Aug 2 2018 11:00AM F Chelsea,MI
 4.  Fajardo,Charlotte A Aug 2 2018 11:00AM F St. Clair,MI
 5.  Farnsworth,Emma Aug 2 2018 11:00AM F Fort Gratiot,MI
 6.  Heithoff,Livvy R (2) Aug 2 2018 11:00AM F Fort Gratiot,MI
 7.  Hopper,Riley E Aug 2 2018 11:00AM F Fort Gratiot,MI
 8.  Kenaya,Kristen (2) Aug 2 2018 11:00AM F St Clair,mi
 9.  Kent,Emma L Aug 2 2018 11:00AM F Metamora,MI
 10.  Kinney,Ainsley M Aug 2 2018 11:00AM F Fort Gratiot,MI
 11.  Martin,Emily A Aug 2 2018 11:00AM F Armada,MI
 12.  McElroy,Avery E Aug 2 2018 11:00AM F Port Huron,MI
 13.  Nicholson,Elle K (3) Aug 2 2018 11:00AM F Utica,MI
 14.  Smith,Carly J (1) Aug 2 2018 11:00AM F Portage,MI
 15.  Touma,Katie A Aug 2 2018 11:00AM F Fort Gratiot,MI
 16.  Ward,Karly K Aug 2 2018 11:00AM F Fort Gratiot,MI
Girls' 18 Doubles     Draw
Name Start time Gender City
 1.  Bhargava,Divija
     Eversole,Haley
Aug 1 2018 1:00PM F
F
Port Huron,MI
New Baltimore,MI
 2.  Jaworowicz,Megan
     May,Marisa
Aug 1 2018 1:00PM F
F
East China,MI
Marine City,MI
 3.  Joachim,Kaylee L
     Lozen,Keri A
Aug 1 2018 1:00PM F
F
Saint Clair,MI
East China,MI
 4.  Leon Flann,Ana I
     Brooks,Jamy A (1)
Aug 4 2018 5:00PM F
F
Port Huron,MI
Saint Clair,MI
 5.  Martin,Emily A
     Martin,Madeline E
Owes
Aug 1 2018 1:00PM F
F
Armada,MI
Armada,MI
 6.  Smith,Carly J
     Smith,Casey E
Owes
(2)
Aug 1 2018 1:00PM F
F
Portage,MI
Portage,MI
 7.  Westbrook,Avery
     Kinney,Ainsley M
Owes
Aug 1 2018 1:00PM F
F
Port Huron,MI
Fort Gratiot,MI
Girls' 18 Singles     Draw
Name Start time Gender City
 1.  Bhargava,Divija Aug 2 2018 9:30AM F Port Huron,MI
 2.  Brooks,Jamy A (3) Aug 2 2018 2:00PM F Saint Clair,MI
 3.  Brooks,Jillian M (2) Aug 2 2018 2:00PM F Saint Clair,MI
 4.  Eversole,Haley Aug 2 2018 9:30AM F New Baltimore,MI
 5.  Lozen,Keri A Aug 2 2018 9:30AM F East China,MI
 6.  Martin,Madeline E Aug 2 2018 9:30AM F Armada,MI
 7.  Nicholson,Paige S Aug 2 2018 9:30AM F Utica,MI
 8.  Odlum,Kaitlyn G Aug 2 2018 9:30AM F Grand Ledge,MI
 9.  Sepsey,Sydney J (4) Aug 2 2018 2:00PM F Fort Gratiot,MI
 10.  Smith,Casey E (1) Aug 2 2018 2:00PM F Portage,MI
 11.  Stoldt,Summer A Aug 2 2018 9:30AM F Imlay City,MI
 12.  Westbrook,Avery Aug 2 2018 9:30AM F Port Huron,MI
Wait Listed Players (listed alphabetically)
 1.  Martin,Emily A   F Armada,MI
Men's 30 Doubles     Draw
Name Start time Gender City
 1.  Farnsworth,Gordon F
     Comment,Scott (1)
Aug 4 2018 5:00PM M
M
Fort Gratiot,MI
Marine City,MI
 2.  Hepting,James
     Flann,Christopher
Aug 2 2018 5:00PM M
M
Port Huron,MI
Port Huron,MI
 3.  Lozen,Matthew C
     Navarro,Michael
Aug 4 2018 5:00PM M
M
Burtchville,MI
Detroit,MI
 4.  Peshke,Justin
     Go,Jason (2)
Aug 4 2018 5:00PM M
M
Berkley,MI
Marysville,MI
 5.  Walker,Dustin
     McCue,Sean
Aug 2 2018 5:00PM M
M
Chesterfied,MI
Chicago,MI
Men's 30 Singles     Draw
Name Start time Gender City
 1.  Comment,Scott (3) Aug 1 2018 8:00PM M Marine City,MI
 2.  Go,Jason (2) Aug 1 2018 8:00PM M Marysville,MI
 3.  Lozen,Matthew C Aug 1 2018 8:00PM M Burtchville,MI
 4.  McCue,Sean Aug 1 2018 8:00PM M Chicago,MI
 5.  Tarnavsky,Paul Aug 1 2018 8:00PM M Sterling Heights,MI
 6.  Walker,Dustin Aug 1 2018 8:00PM M Chesterfied,MI
 7.  Walker,Mark (1) Aug 4 2018 9:30AM M Fort Gratiot,MI
Men's 45 Doubles     Draw
Name Start time Gender City
 1.  Cansfield,Mike
     Preston,Carl (2)
Aug 2 2018 6:30PM M
M
Port Huron,MI
New Haven,MI
 2.  Davies,Bruce
     Baxter,John
Owes
Aug 2 2018 6:30PM M
M
Sarnia,ON
Sarnia,ON
 3.  Distelrath,Todd J
     Pinnoo,Gary
Aug 2 2018 5:00PM M
M
Saint Clair,MI
Saint Clair,MI
 4.  Evenson,Lew
     Lilley,Collin
Aug 2 2018 6:30PM M
M
Port Huron,MI
Fort Gratiot,MI
 5.  Lee,Myron C
     Kinney,Todd
Owes
Aug 2 2018 6:30PM M
M
Fort Gratiot,MI
Fort Gratiot,MI
 6.  Macrae,Robert A
     Shull,Tyler
Aug 2 2018 6:30PM M
M
Lapeer,MI
Capac,MI
 7.  Shafer,John M
     Connolly,Tyson
Aug 2 2018 5:00PM M
M
Macomb,MI
Port Huron,MI
 8.  Slonac,Brian
     Schrand,Andrew
Owes
(1)
Aug 2 2018 6:30PM M
M
Saint Clair,MI
Avoca,MI
 9.  Touma,Doug
     Boutt,Anthony
Aug 2 2018 6:30PM M
M
Fort Gratiot,MI
Burtchville,MI
Men's 45 Singles     Draw
Name Start time Gender City
 1.  Anglebrandt,Brian E Aug 1 2018 5:00PM M Kimball,MI
 2.  Balan,Cristian Aug 1 2018 5:00PM M Sarnia,ON
 3.  Baxter,John Aug 1 2018 5:00PM M Sarnia,ON
 4.  Connolly,Tyson Aug 1 2018 5:00PM M Port Huron,MI
 5.  Distelrath,Todd J Aug 1 2018 5:00PM M Saint Clair,MI
 6.  Evenson,Lew Aug 1 2018 5:00PM M Port Huron,MI
 7.  Farnsworth,Gordon F (2) Aug 1 2018 5:00PM M Fort Gratiot,MI
 8.  Gaul,David S Aug 1 2018 5:00PM M Port Huron,MI
 9.  Hepting,James (3) Aug 1 2018 5:00PM M Port Huron,MI
 10.  Lee,Myron C Aug 1 2018 5:00PM M Fort Gratiot,MI
 11.  Lilley,Collin Aug 1 2018 5:00PM M Fort Gratiot,MI
 12.  Macrae,Robert A Aug 1 2018 5:00PM M Lapeer,MI
 13.  Preston,Carl (1) Aug 1 2018 7:00PM M New Haven,MI
 14.  Schrand,Andrew (4) Aug 1 2018 5:00PM M Avoca,MI
 15.  Shafer,John M Aug 1 2018 5:00PM M Macomb,MI
 16.  Shull,Tyler (5) Aug 1 2018 5:00PM M Capac,MI
 17.  Smith,Stephen Aug 1 2018 5:00PM M Portage,MI
Men's 60 Doubles     Draw
Name Start time Gender City
 1.  Blackman,Jeffrey
     Anderson,John (2)
Aug 2 2018 6:00PM M
M
Port Huron,MI
Fort Gratiot,MI
 2.  Bosscher,Dick
     Oswell,John A
Aug 2 2018 6:00PM M
M
Columbus,MI
St Clair,MI
 3.  Dibattista,Tino
     Gale,Greg (1)
Aug 2 2018 6:00PM M
M
Sarnia,ON
Casco,MI
 4.  Gampp,Erwin A
     Smith,Arthur C
Aug 2 2018 6:00PM M
M
Glencoe,MO
Port Huron,MI
 5.  Gorski,Gary
     Fodell,Thomas P
Aug 2 2018 6:00PM M
M
Emmett,MI
Fort Gratiot,MI
 6.  Johnson,Glenn C
     Charron,Jim P
Aug 2 2018 6:00PM M
M
Fort Gratiot,MI
Port Huron,MI
 7.  Schafer,Gary F
     Ziegler,Mike J
Aug 2 2018 6:00PM M
M
Algonac,MI
Lexington,MI
 8.  Steinborn,John M
     Lozen,Timothy J
Aug 2 2018 6:00PM M
M
Port Huron,MI
Port Huron,MI
Wait Listed Players (listed alphabetically)
 1.  Baxter,John
     Davies,Bruce
Owes
  M
M
Sarnia,ON
Sarnia,ON
 2.  Fodell,Thomas P
     Lozen,Timothy J
  M
M
Fort Gratiot,MI
Port Huron,MI
 3.  Gale,Greg
     Scavarda,Rick J
  M
M
Casco,MI
Port Sanilac,MI
Men's 60 Singles     Draw
Name Start time Gender City
 1.  Blackman,Jeffrey (1) Aug 1 2018 7:00PM M Port Huron,MI
 2.  Dibattista,Tino (2) Aug 1 2018 7:00PM M Sarnia,ON
 3.  Diehl,George F Aug 1 2018 4:00PM M Saint Clair,MI
 4.  Gale,Greg Aug 1 2018 7:00PM M Casco,MI
 5.  Gampp,Erwin A Aug 1 2018 7:00PM M Glencoe,MO
 6.  Gorski,Gary Aug 1 2018 7:00PM M Emmett,MI
 7.  Lozen,Timothy J Aug 1 2018 7:00PM M Port Huron,MI
 8.  Oswell,John A Aug 1 2018 7:00PM M St Clair,MI
 9.  Smith,Arthur C Aug 1 2018 4:00PM M Port Huron,MI
Mixed 12 Doubles     Draw
Name Start time Gender City
 1.  Douglas,Finn
     Harris,Sophie
Owes
Aug 3 2018 9:30AM M
F
Port Huron,MI
Port Huron,MI
 2.  Esztegar,Anna S
     Bhargava,Divyesh
Owes
(1)
Aug 3 2018 12:00PM F
M
Sarnia,ON
Sarnia,ON
 3.  Kinney,Ashlyn
     Patel,Tej
Owes
(3)
Aug 3 2018 9:30AM F
M
Fort Gratiot,MI
Sarnia,ON
 4.  Lee,Preston A
     Bauer,Carissa (4)
Aug 3 2018 9:30AM M
F
Fort Gratiot,MI
Fort Gratiot,MI
 5.  Nicklas,Jack
     Sura,Esther N
Aug 3 2018 9:30AM M
F
Fort Gratiot,MI
Howell,MI
 6.  Rossow,Amolia
     Dunkel,Charles F (2)
Aug 3 2018 9:30AM F
M
Fort Gratiot,MI
Lakeport,MI
 7.  Vanhowe,Kate E
     Damani,Chinmay R
Owes
Aug 3 2018 9:30AM F
M
Port Huron,MI
Sarnia,ON
Mixed 15 Doubles     Draw
Name Start time Gender City
 1.  Balan,Mihnea Gabriel
     Kinney,Ainsley M (4)
Aug 3 2018 8:00AM M
F
Sarnia,On
Fort Gratiot,MI
 2.  Brown,Elijah
     McElroy,Avery E
Aug 3 2018 8:00AM M
F
Petrolia,ON
Port Huron,MI
 3.  Damani,Aditya
     Heithoff,Livvy R (2)
Aug 3 2018 8:00AM M
F
Sarnia,ON
Fort Gratiot,MI
 4.  Davies,Ryan
     Schwarz,Hadley (1)
Aug 3 2018 10:00AM M
F
Sarnia,ON
East China,MI
 5.  Distelrath,Dylan T
     Smith,Carly J
Aug 3 2018 8:00AM M
F
Saint Clair,MI
Portage,MI
 6.  Fagan,Maia A
     Johnson,Tyler M
Aug 3 2018 8:00AM F
M
Port Sanilac,MI
Lexington,MI
 7.  Kenaya,Kristen
     Schwarz,Quinn A (3)
Aug 3 2018 8:00AM F
M
St Clair,mi
East China,MI
 8.  Majeske,Sutton
     Ward,Karly K
Aug 3 2018 8:00AM M
F
Lakeport,MI
Fort Gratiot,MI
 9.  Pake,Rebekah
     Nicklas,Will (4)
Aug 3 2018 8:00AM F
M
Grand Blanc,MI
Fort Gratiot,MI
Wait Listed Players (listed alphabetically)
 1.  Sura,Esther N
     Nicklas,Will
  F
M
Howell,MI
Fort Gratiot,MI
Mixed 18 Doubles     Draw
Name Start time Gender City
 1.  Brooks,Jillian M
     Mason,John D (3)
Aug 3 2018 10:30AM F
M
Saint Clair,MI
Saint Clair,MI
 2.  Distelrath,Derek
     Smith,Casey E (1)
Aug 3 2018 10:30AM M
F
Saint Clair,MI
Portage,MI
 3.  Esztegar,Bence I
     Bhargava,Divija
Owes
Aug 3 2018 8:00AM M
F
Sarnia,ON
Port Huron,MI
 4.  Farnsworth,Emma
     Comment,Aubrey S
Aug 3 2018 8:00AM F
M
Fort Gratiot,MI
Marine City,MI
 5.  Joachim,Kaylee L
     Maben,Chad
Owes
Aug 3 2018 8:00AM F
M
Saint Clair,MI
St Clair,MI
 6.  Martin,Emily A
     Offner,Matthew E
Owes
Aug 3 2018 8:00AM F
M
Armada,MI
Armada,MI
 7.  Martin,Madeline E
     Offner,Anthony
Owes
Aug 3 2018 8:00AM F
M
Armada,MI
Armada,MI
 8.  Murray,Isabella S
     Davies,Andrew
Owes
(2)
Aug 3 2018 10:30AM F
M
Fort Gratiot,MI
Sarnia,ON
 9.  Pinnoo,Ian
     Brooks,Jamy A (4)
Aug 3 2018 10:30AM M
F
Saint Clair,MI
Saint Clair,MI
 10.  Stoldt,Summer A
     Harris,Christian T
Owes
Aug 3 2018 8:00AM F
M
Imlay City,MI
Smiths Creek,MI
 11.  Touma,Katie A
     Benson,Grant M
Aug 3 2018 8:00AM F
M
Fort Gratiot,MI
Saint Clair,MI
 12.  Westbrook,Avery
     Touma,Andrew M
Aug 3 2018 8:00AM F
M
Port Huron,MI
Fort Gratiot,MI
Mixed 30 Doubles     Draw
Name Start time Gender City
 1.  Connolly,Tyson
     Whymer,Traci
Aug 3 2018 8:00PM M
F
Port Huron,MI
Port Huron,MI
 2.  Go,Jason
     Kinney,Kristina
Owes
(1)
Aug 4 2018 1:00PM M
F
Marysville,MI
Fort Gratiot,MI
 3.  Lee,Myron C
     Herbert,Emily A (4)
Aug 3 2018 8:00PM M
F
Fort Gratiot,MI
Fort Gratiot,MI
 4.  Lozen,Matthew C
     Lozen,Elizabeth (3)
Aug 3 2018 8:00PM M
F
Burtchville,MI
Burtchville,MI
 5.  Odlum,Tiffany R
     Brown,David S (2)
Aug 3 2018 8:00PM F
M
Port Huron,MI
Troy,MI
 6.  Pillon,Kristin
     Touma,Doug
Aug 3 2018 8:00PM F
M
Port Huron,MI
Fort Gratiot,MI
 7.  Walker,Karen
     Herbert,Chris M
Aug 3 2018 8:00PM F
M
Fort Gratiot,MI
Fort Gratiot,MI
Mixed 45 Doubles     Draw
Name Start time Gender City
 1.  Cansfield,Mike
     Carleton,Tracy L (1)
Aug 3 2018 8:30PM M
F
Port Huron,MI
Port Huron,MI
 2.  Davies,Bruce
     Douglas,Jen
Aug 3 2018 6:30PM M
F
Sarnia,ON
Port Huron,MI
 3.  Evenson,Lew
     Stablein-Brooks,Tracy
Aug 3 2018 5:00PM M
F
Port Huron,MI
Saint Clair,MI
 4.  Farnsworth,Gordon F
     Barnes-Grain,Annette (2)
Aug 3 2018 8:30PM M
F
Fort Gratiot,MI
Fort Gratiot,MI
 5.  Grieve,Beth
     Kinney,Todd
Owes
Aug 3 2018 6:30PM F
M
Sarnia,ON
Fort Gratiot,MI
 6.  Hewitt-Lichota,Rene M
     Gorski,Gary
Aug 3 2018 5:00PM F
M
Goodells,MI
Emmett,MI
 7.  Houle,Kristen
     Walton,John
Aug 3 2018 6:30PM F
M
Fort Gratiot,MI
Fort Gratiot,MI
 8.  Johnson,Glenn C
     Quain,Marlo
Aug 3 2018 6:30PM M
F
Fort Gratiot,MI
Port Huron,MI
 9.  Leon,Catherine A
     Flann,Christopher (3)
Aug 3 2018 6:30PM F
M
Port Huron,MI
Port Huron,MI
 10.  Macrae,Robert A
     Catron,Jennifer
Aug 3 2018 6:30PM M
F
Lapeer,MI
Washington,MI
 11.  McNeill,Stephanie J
     Lilley,Collin
Aug 3 2018 6:30PM F
M
Fort Gratiot,MI
Fort Gratiot,MI
 12.  Odlum,Christian P
     Odlum,Gloria
Aug 3 2018 5:00PM M
F
Grand Ledge,MI
Deerfield Beach,FL
 13.  Rock,Julie
     Bartle,Paul
Owes
Aug 3 2018 6:30PM F
M
North Street,MI
Port Huron,MI
 14.  Smith,Stephen
     Smith,Kara S
Owes
Aug 3 2018 5:00PM M
F
Portage,MI
Portage,MI
Mixed 60 Doubles     Draw
Name Start time Gender City
 1.  Anderson,John
     Anderson,Sandy L
Aug 3 2018 7:15PM M
F
Fort Gratiot,MI
Fort Gratiot,MI
 2.  Blackman,Jeffrey
     Lynch,Barb (1)
Aug 3 2018 7:15PM M
F
Port Huron,MI
Kimball,MI
 3.  Bruce,Mary K
     Diehl,George F
Aug 3 2018 7:15PM F
M
Lexington,MI
Saint Clair,MI
 4.  Charron,Jim P
     Gogas,Trish (2)
Aug 3 2018 7:15PM M
F
Port Huron,MI
Sarnia,ON
 5.  Gampp,Erwin A
     Smith,Susan R
Aug 3 2018 7:15PM M
F
Glencoe,MO
Port Huron,MI
 6.  Moore,Pearl
     Olsen,Bob (3)
Aug 3 2018 7:15PM F
M
St. Clair,MI
Saint Clair,MI
 7.  Rebryk,Joanne
     Dibattista,Tino
Aug 3 2018 7:15PM F
M
Camlachie,ON
Sarnia,ON
 8.  Ziegler,Mike J
     Schafer,Rose A
Owes
Aug 3 2018 7:15PM M
F
Lexington,MI
Algonac,MI
Mixed Open Doubles     Draw
Name Start time Gender City
 1.  Bacheller,Margaret A
     Fiaschetti,Nicholas R (5)
Aug 3 2018 5:00PM F
M
Port Huron,MI
Rochester,MI
 2.  Coleman,Michael D
     Leon Flann,Ana I
Aug 3 2018 5:00PM M
F
Port Huron,MI
Port Huron,MI
 3.  Conley,Cory
     Conley,Heather R
Aug 3 2018 5:00PM M
F
Warrensburg,MO
Warrensburg,MO
 4.  Lynch,Brett R
     Elliott,Kellen
Aug 3 2018 5:00PM M
F
Grand Rapids,MI
Fort Gratiot,MI
 5.  McLaughlin,Taylor A
     McLaughlin,Troy T
Owes
Aug 3 2018 5:00PM F
M
Macomb,MI
Macomb,MI
 6.  Moore,Annie
     Ponton,Nathan N (1)
Aug 3 2018 8:00PM F
M
Royal Oak,MI
Royal Oak,MI
 7.  Pillon,Steve
     Brooks,Claire W
Owes
(4)
Aug 3 2018 5:00PM M
F
Port Huron,MI
Saint Clair,MI
 8.  Pinnoo,Gary
     Pinnoo,Jordyn
Owes
Aug 3 2018 5:00PM M
F
Saint Clair,MI
Saint Clair,MI
 9.  Pinnoo,Seth
     Westrick,Mara E
Aug 3 2018 5:00PM M
F
Saint Clair,MI
St.clair,Mi
 10.  Sepsey,Sydney J
     Myers,Joseph
Aug 3 2018 5:00PM F
M
Fort Gratiot,MI
Port Huron,MI
 11.  Slonac,Brian
     Slonac,Danielle
Aug 3 2018 5:00PM M
F
Saint Clair,MI
St. Clair,MI
 12.  Sweeney,Allie
     Walker,Mark (2)
Aug 3 2018 8:00PM F
M
Fort Gratiot,MI
Fort Gratiot,MI
 13.  Van Der Goot,Nynke
     Paajanen,Aaron (3)
Aug 3 2018 5:00PM F
M
Plymouth,MI
Detroit,MI
 14.  Whitney,Grace
     Pinnoo,Eli
Owes
(5)
Aug 3 2018 5:00PM F
M
Imlay City,MI
Saint Clair,MI
Open Doubles     Draw
Name Start time Gender City
 1.  Berger,Brad
     Lynch,Brett R (3)
Aug 2 2018 8:00PM M
M
Grand Rapids,MI
Grand Rapids,MI
 2.  Coleman,Michael D
     Bourassa,Justin (3)
Aug 2 2018 8:00PM M
M
Port Huron,MI
Sarnia,ON
 3.  Gaul,Timothy E
     Archibald,Alex S
Aug 2 2018 8:00PM M
M
Pleasant Hill,CA
Port Huron,MI
 4.  Makim,Nishaan
     Betrus,John A
Aug 2 2018 8:00PM M
M
Fort Gratiot,MI
Fort Gratiot,MI
 5.  Paajanen,Aaron
     Walker,Mark (2)
Aug 2 2018 8:00PM M
M
Detroit,MI
Fort Gratiot,MI
 6.  Pillon,Steve
     Wise,Matt
Owes
(1)
Aug 4 2018 6:00PM M
M
Port Huron,MI
Royal Oak,MI
 7.  Pinnoo,Seth
     Nearing,James (4)
Aug 2 2018 8:00PM M
M
Saint Clair,MI
Sarnia,ON
Open Singles     Draw
Name Start time Gender City
 1.  Betrus,John A Aug 1 2018 6:15PM M Fort Gratiot,MI
 2.  Bourassa,Justin (3) Aug 1 2018 8:30PM M Sarnia,ON
 3.  Coleman,Michael D Aug 1 2018 6:15PM M Port Huron,MI
 4.  Davidson,Abraham N Aug 1 2018 6:15PM M Croswell,MI
 5.  Fiaschetti,Nicholas R (4) Aug 1 2018 8:30PM M Rochester,MI
 6.  Gaul,Timothy E Aug 1 2018 6:15PM M Pleasant Hill,CA
 7.  Khan,Ahsan Aug 1 2018 6:15PM M Sarnia,ON
 8.  Makim,Nishaan Aug 1 2018 6:15PM M Fort Gratiot,MI
 9.  Nearing,James (4) Aug 1 2018 6:15PM M Sarnia,ON
 10.  Pillon,Steve (2) Aug 1 2018 8:30PM M Port Huron,MI
 11.  Pinnoo,Seth (4) Aug 1 2018 6:15PM M Saint Clair,MI
 12.  Ponton,Nathan N (1) Aug 1 2018 8:30PM M Royal Oak,MI
Women's 30 Doubles     Draw
Name Start time Gender City
 1.  Lynch,Barb
     Elliott,Kellen (1)
Aug 4 2018 3:00PM F
F
Kimball,MI
Fort Gratiot,MI
 2.  Marquardt,Krista L
     Whymer,Traci
Aug 2 2018 5:00PM F
F
Fort Gratiot,MI
Port Huron,MI
 3.  McNeill,Stephanie J
     Pillon,Kristin
Aug 2 2018 5:00PM F
F
Fort Gratiot,MI
Port Huron,MI
 4.  Smith,Donna M
     Lyons,Amy
Owes
  F
F
Port Huron,MI
Port Huron,MI
 5.  Walker,Karen
     Herbert,Emily A
Aug 5 2018 4:00PM F
F
Fort Gratiot,MI
Fort Gratiot,MI
Women's 30 Singles     Draw
Name Start time Gender City
 1.  Catron,Jennifer (1) Aug 1 2018 8:00PM F Washington,MI
 2.  Conley,Heather R (1) Aug 1 2018 7:30PM F Warrensburg,MO
 3.  Douglas,Jen Aug 1 2018 7:30PM F Port Huron,MI
 4.  Herbert,Emily A Aug 1 2018 7:30PM F Fort Gratiot,MI
 5.  Houle,Kristen Aug 1 2018 6:15PM F Fort Gratiot,MI
 6.  Lozen,Elizabeth (2) Aug 1 2018 7:30PM F Burtchville,MI
 7.  McNeill,Stephanie J Aug 1 2018 6:15PM F Fort Gratiot,MI
 8.  Pillon,Kristin Aug 1 2018 6:15PM F Port Huron,MI
 9.  Rock,Julie (2) Aug 1 2018 8:00PM F North Street,MI
 10.  Whymer,Traci Aug 1 2018 6:15PM F Port Huron,MI
Women's 45 Doubles     Draw
Name Start time Gender City
 1.  Anderson,Sandy L
     Rebryk,Joanne
Aug 2 2018 7:00PM F
F
Fort Gratiot,MI
Camlachie,ON
 2.  Douglas,Jen
     Heithoff,Lynn N
Aug 2 2018 7:00PM F
F
Port Huron,MI
Fort Gratiot,MI
 3.  Gogas,Trish
     Grieve,Beth (1)
Aug 4 2018 5:00PM F
F
Sarnia,ON
Sarnia,ON
 4.  Hewitt-Lichota,Rene M
     Odlum,Gloria
Aug 2 2018 7:00PM F
F
Goodells,MI
Deerfield Beach,FL
 5.  Houle,Kristen
     Smith,Carrie
Aug 2 2018 7:00PM F
F
Fort Gratiot,MI
Saint Clair,MI
 6.  Leon,Catherine A
     Stablein-Brooks,Tracy
Owes
(3)
Aug 2 2018 7:00PM F
F
Port Huron,MI
Saint Clair,MI
 7.  Rock,Julie
     Barnes-Grain,Annette
Owes
(2)
Aug 2 2018 7:00PM F
F
North Street,MI
Fort Gratiot,MI
Women's Open Doubles     Draw
Name Start time Gender City
 1.  Bacheller,Margaret A
     Smith,Margaret A
Aug 2 2018 7:00PM F
F
Port Huron,MI
Port Huron,MI
 2.  Brooks,Jillian M
     Sepsey,Sydney J
Owes
Aug 2 2018 7:00PM F
F
Saint Clair,MI
Fort Gratiot,MI
 3.  Hartman,Marissa A
     Ash,Hannah C
Owes
Aug 2 2018 7:00PM F
F
Fort Gratiot,MI
Fort Gratiot,MI
 4.  McLaughlin,Taylor A
     Slonac,Danielle (3)
Aug 2 2018 7:00PM F
F
Macomb,MI
St. Clair,MI
 5.  Odlum,Tiffany R
     Moore,Annie (1)
Aug 2 2018 7:30PM F
F
Port Huron,MI
Royal Oak,MI
 6.  Westrick,Mara E
     Pinnoo,Jordyn
Aug 2 2018 7:30PM F
F
St.clair,Mi
Saint Clair,MI
 7.  Whitney,Grace
     Sweeney,Allie
Owes
(2)
Aug 2 2018 7:00PM F
F
Imlay City,MI
Fort Gratiot,MI
 8.  Zampardo,Melanie
     Murray,Isabella S (4)
Aug 2 2018 7:00PM F
F
Grosse Pointe Farms,Mi
Fort Gratiot,MI
Women's Open Singles     Draw
Name Start time Gender City
 1.  Bacheller,Margaret A Aug 4 2018 11:00AM F Port Huron,MI
 2.  Murray,Isabella S (3) Aug 4 2018 11:00AM F Fort Gratiot,MI
 3.  Sweeney,Allie (1) Aug 4 2018 11:00AM F Fort Gratiot,MI
 4.  Whitney,Grace (2) Aug 4 2018 11:00AM F Imlay City,MI
Total Active Entrants: 552
Total Inactive Entrants: 0

Have a software question?

League questions should be directed to your league.

530-903-8001 | support@topdogtennis.com